Poszukiwacz zaginionej arki

thumbnail

Nie jest tajemnicą, że sokoli wzrok to domena mężczyzn. Od wieków to właśnie mężczyźni dbali o to by w szałasie nie zabrakło jadła. Polowanie na zwierzynę wymagało nie tylko siły ale przede wszystkim dobrego wzroku by wśród drzew czy traw prerii wypatrzyć obiad dla całej rodziny.

Nie mniej ważne od jedzenia było bezpieczeństwo tak własnej rodziny jak i całego plemienia. To właśnie mężczyźni pełnili warty w dzień i w nocy, patrolowali bliższe i dalsze otoczenie wypatrując wroga w pobliskich krzakach jak i gdzieś na odległym horyzoncie. Bezpieczeństwo było priorytetem od początku istnienia zorganizowanych form życia i dlatego to zawsze osobniki płci męskiej pełniły rolę ochronną właśnie ze względu na swój zmysł wzroku.

W dzisiejszych czasach, gdy zamieniliśmy priorytety na parytety a życie przecieka nam przez palce każdego dnia bardziej, zwykły czajnik urasta do rangi świeżego zapachu w toalecie. Niby jest ale nikt go nigdy nie widział.

Trochę na usprawiedliwienie, trochę dla kurażu mała riposta, bo akcja zawsze musi wywołać reakcję. Praw fizyki panie nie oszukasz. 😀

W życiu ważne by zachować równowagę ducha i umysłu, czego i Wam życzę.

Tomek
Główny prowodyr całego zamieszania CHPWD. Bezkompromisowy w dobieraniu słów i tematów do dyskusji. Zagląda wszędzie tam, gdzie nikt inny zajrzeć nie chce. Wchodzi na drzewa, których dawno już nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top

Podoba ci się ten wpis? Proszę, udostępnij go dalej.